четвер, 17 січня 2019 р.

        Квест "Віруси"                                                                                                                                                    


Що таке вірус? Корпускула або молекула? Фермент або ультрамікроб? Чи живі віруси? Адже у них немає таких дарів життя, як обмін речовин, ріст, ділення?
Вірусам з самого початку не пощастило. Коли в 1892 році російський ботанік Дмитро Йосипович Іванівський вперше розповів світові про дивні властивості збудника мозаїчної хвороби тютюну; на мікробіологів це не справило зовсім ніякого враження. У ті роки їх прямо-таки засліпив феєрверк блискучих відкриттів цілої галереї бактерій – збудників заразних хвороб людини. Вчені викривали по одному, по два «злочинця» щорічно. Луї Пастер проводив свої перші щеплення проти сибірської виразки, сказу, повертаючи до життя приречених на смерть. Захоплене людство побачило, нарешті, реальну можливість перемоги над грізним ворогом. Так чи могла когось захопити звістка про те, що є таке заразне начало, яке не можна побачити під мікроскопом, яке проходить крізь самі дрібнопористі фільтри, але, тим не менш, здатне розмножуватися?
Пізніше згубникові тютюнового листя було присвоєно ім’я «фільтрівний вірус», або просто «вірус» (латинське слово «вірус» означає «тваринна отрута»). І все ж немов якийсь рок тяжів над вірусами. Надто вже мало знаходилося «мисливців» за такою неймовірно дрібною дичиною. Може бути, ця хитромудра рідкість мешкала у світі невидимих ?
Джерело: http://www.poznavayka.org/uk/biologiya-2/virusi-diktatori-nevidimki/

Немає коментарів:

Дописати коментар

 2024-2025 Навчальна програма «Біологія»  для 7 класу    Розроблено на основі модельної навчальної програми з біології  7-9 класи  для закла...