Природоохоронна акція "Птах року 2018 - Припутень"
У нашій школі відбулась природоохононна акція "Птах року 2018"
Мета акції: привернути увагу громадськості до проблем охорони Припутня та його природних біотопів на території України через пропаганду охорони цього виду та поширення знань про птаха.
Завдання:
- розповсюдити інформацію про сучасне поширення та чисельність Припутня. що є все ще звичайним птахом в межах України, але перебуває у несприятливому середовищі через нераціональне використання людиною його біотопів та знищення самого птаха.
Заходи:
- опрацювання науково-популярної літератури та інтернет видань з метою вивчення інформації про птаха;
- створення інформмативного лепбука "Припутень - птах року 2018"
- виступ агітбригади;
- проведення вікторини;
- проведення майстер-класу "Орігамі-припутень"
Робота над Lapbook
Виступ з театралізованою лекцією
Учні 6 класу підготували театралізовану лекцію без використання технічних засобів, щоб продемонструвати: ми можемо бути ближче до природи. З цією лекцією діти виступили перед учнями молодших класів. Велике захоплення викликала у третьокласників та четвертокласників робота із лепбуками - цікавою формою подачі інформації. Ця новинка розбурхала живе захоплення та повагу до Припутня, як птаха, що вимагає уваги з боку людини.
Будова птаха, середовище існування, харчування, кількість яєць у гнізді, вороги та друзі припутня - про все це можна було дізнатися із повідомлень на лепбуці.
Будова птаха, середовище існування, харчування, кількість яєць у гнізді, вороги та друзі припутня - про все це можна було дізнатися із повідомлень на лепбуці.
Майстер-клас із виготовлення голуба орігамі
На згадку про акцію четвертокласникам було запропоновано виготовити орігамі - голуб.
Солодка вікторина
Юні природолюби провели солодку вікторину, де кожна правильна відповідь оцінювалася в одну цукерку.
Висновок:
Наше село ідеально підходить для проживання Припутня. Лівий берег Дніпра, низовинні луки, ліси, поля з розкішними дубовими лісосмугами. Найчастіше ми спостерігали птаха на проводах між селами Дмитрівка та Матвіївка: поруч сосновий та мішаний ліси, поле сої у кількості 4 птахи. Також у лісосмузі (дуб, клен, дика вишня) у кількості 5 особин. Вони паслися на пшеничному полі, але після оранки птахи не з'являлися. такими численними зграями птах почав літати, починаючи із середини серпня. До цього часу ми птахів не бачили тільки чули їх трубні звуки.Люди до голуба ставляться добре: полювання не проводять, із посівів не проганяють бо істотної шкоди птахи не заподіюють з причин низької чисельності.
Автори допису: Атабаєв А., Отабаєва Г., Зінченко А.
Молодці дуже гарно!Классно придумано!
ВідповістиВидалити