четвер, 26 квітня 2018 р.

Привіт із минулого





Вуха, щоб чути. Очі, щоб бачити. Ніс, щоб дихати на нюхати. Але корисність деяких частин тіла пояснити складно. Навіщо куприк, навіщо волосся на ногах?

Дитячий садок на дорозі



Публікація здійснюється в підтримку кампанії по боротьбі з джипінгом на природних територіях.
Кожної весни всі жаби, тритони і саламандри, які лише є в Україні, прямують до води. Саме тут, у воді, вони знайдуть пару, відкладуть ікру і проведуть наступні кілька місяців. Тут народяться і виростуть їхні нащадки: спочатку метушливі пуголовки. а вже за кілька тижнів – впізнавані жабенята і тритончики. Через такий специфічний життєвий цикл весь клас цих тварин отримав назву Земноводні, або Амфібії.Сотні тисяч років витратила природа на те, щоб ідеально вивірити життєві цикли кожної з тварин, узгодити їх з кліматичними умовами, ландшафтом, оточуючими рослинами і їхніми сусідами по планеті – іншими тваринами.
В українських Карпатах зустрічається 12 видів земноводних. З них 4 види є ендемічними (тобто такими, які зустрічаються лише на обмеженій території невеликої площі) і охороняються червоною книгою України. Це тритони карпатський і альпійський, кумка червоночерева та найпривабливіша з українських земноводних – саламандра плямиста.
Як і у інших земноводних, розмноження цих видів відбувається у воді. Можна навіть сказати точніше – у калюжах.

 2024-2025 Навчальна програма «Біологія»  для 7 класу    Розроблено на основі модельної навчальної програми з біології  7-9 класи  для закла...